Nacházíte se na stránkách sociální služby: CHB Bohumín Malá.

Přechod na hlavní stránku Domov Jistoty.

Změna velikosti písma

Fulltext vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Hasičské cvičení v chráněném bydlení Malá

Hasičské cvičení v chráněném bydlení Malá 

Dne 21.září 2022 proběhlo v chráněném bydlení ve Starém Bohumíně hasičské cvičení ve spolupráci s HZS MSK v Bohumíně.1665138612912- prezentace[1].jpg Námětem tohoto cvičení byl simulovaný požár v prostoru kuchyně v přízemí chráněného bydlení. Podle předem dohodnutého scénáře vyhlásil pracovník chráněného bydlení po fiktivním zahoření varné konvice a šířícího se ohně požární poplach. Vznik požáru oznámil na tísňovou linku. Na místo v krátkém čase dorazila dvě hasičská auta s osádkou a zahájili evakuaci osob a simulované hašení požáru. Všichni byli úspěšně evakuováni.

Pracovníci i obyvatelé si mohli vyzkoušet jaké to je, když je potřebné v zakouřeném prostoru nasadit si dýchací masku. Jeden pracovník byl evakuován oknem v prvním patře budovy pomocí výsuvného žebříku.

 

Dále si pracovníci i obyvatelé chráněného bydlení vyzkoušeli spuštění hasicího přístroje. Vyslechli si zásady, jak se správně chovat při požáru, zahoření, nebo jiné havárii a také jaké jsou chyby, které lidé dělají v těchto, nebo obdobných krizových situacích. Velmi důležitý byl pro nás praktický nácvik postupů, které jsou stanoveny v rámci PO a nastavených vnitřních pravidel.

Tímto moc děkujeme npor. Mgr. Přemyslu Švajdovi za vstřícnost, možnost realizace cvičení a za tuto cennou zkušenost. Především děkujeme veliteli zásahu družstva ze stanice HZS MSK v Bohumíně nprap. Radkovi Sznapkovi a jeho celému sympatickému týmu, který všechny obyvatele chráněného bydlení evakuoval, dále edukoval a co je velmi důležité, získali jsme také cenná doporučení.